Porażka 9:5 z drużyną Roszak

relacja na podstawie siernieczek.pl

Kasa Stefczyka poczuła wiatr w żagle. W czwartek w zaległym spotkaniu 5. kolejki Superligi pokonali faworyzowany BBF Kujawy i mieli ogromne apetyty na pokonanie kolejnego trudnego rywala. Focus Solec Kujawski znał już wynik spotkania Elmedu Bydgoszcz i – nie chcąc tracić do niego dystansu – musiał w tym spotkaniu zdobyć pełną pulę. Sztuka ta ostatecznie się udała, choć nie było o to łatwo. Szybka wymiana piłek, powtarzanie sprawdzonych schematów i indywidualne umiejętności najlepszych graczy pozwoliły im przezwyciężyć napór szalejących Stefczyków. Po raz kolejny popis dał Paweł Elszyn, bez którego drużyna Focusa traci kilkadziesiąt procent swojej wartości. 3 bramki i 2 asysty w meczu z tak silnym oponentem świadczy o tym, że z formą wicelidera klasyfikacji strzelców wszystko w porządku.